
Bystrategi Grenland & GNF inviterer
En ny Bypakke er i planleggingsfasen. I den forbindelse inviteres næringslivet med tidlig i prosessen for gi et best mulig beslutningsgrunnlag.
Våren 2021 gjennomførte vi en rekke populære digitale frokostmøter, og disse videreføres i høst. Grenland Næringsforening ser det som en suksessformel med godt samarbeid på tvers av etater og næringer, og å føre en åpen og inkluderende dialog i dette arbeidet.
Kort om Bystrategi Grenland:
Bystrategi Grenland er det regionale samarbeidet om areal, transport og klima mellom kommunene Skien, Porsgrunn, Siljan og Bamble, Vestfold og Telemark fylkeskommune, Statens vegvesen, Jernbanedirektoratet og Statsforvalteren i Vestfold og Telemark. Bystrategi Grenland samarbeider tett med Grenland Næringsforening.
Her er en oversikt over høstens møter:
- Tirsdag 21. september kl. 8.00-9.00
Attraktiv by - hva skal til? Innleder: Juryleder Alexandria Algard – Attraktiv by pris
- Tirsdag 28. september kl. 8.00-9.00
Evaluering av bomsystemet i Bypakke Grenland Innleder: Asplan Viak
- Tirsdag 2 .november kl. 8.00-9.00
Videreføring av Bypakke Grenland – kunnskapsgrunnlag og finansieringsmuligheter Innledere: Bystrategi Grenland sekretariat, Statens vegvesen
- Tirsdag 9. november kl. 8.00-9.00
Knutepunktutvikling - Porsgrunn og Skien Innledere: Porsgrunn kommune, Skien kommune med flere
- Tirsdag 16 .november kl. 8.00-9.00
Næringstransporten i Grenland – nye analyser Innleder: Norconsult
Linker til møtene og mer informasjon finner du her:
Frokostmøter Bystrategi Grenland høsten 2021_Grenland næringsforening
Bli kjent med Grenland Næringsforening
I vårt nettverk har vi de fleste bransjer, og vi har tett dialog med offentlige myndigheter. Medlemskapet er rimelig, og jo flere vi er - jo sterkere står vi SAMMEN!